X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دانلود مقاله گزارش بالینی درمان جراحی بیرون زدگی ضربه ای چشم ( پروپتوزیس ) در یک قلاده گربه مو کوتاه انگلیسی با word

شنبه 23 اردیبهشت 1396 ساعت 15:11

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله گزارش بالینی درمان جراحی بیرون زدگی ضربه ای چشم ( پروپتوزیس ) در یک قلاده گربه مو کوتاه انگلیسی با word دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله گزارش بالینی درمان جراحی بیرون زدگی ضربه ای چشم ( پروپتوزیس ) در یک قلاده گربه مو کوتاه انگلیسی با word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود مقاله گزارش بالینی درمان جراحی بیرون زدگی ضربه ای چشم ( پروپتوزیس ) در یک قلاده گربه مو کوتاه انگلیسی با word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله گزارش بالینی درمان جراحی بیرون زدگی ضربه ای چشم ( پروپتوزیس ) در یک قلاده گربه مو کوتاه انگلیسی با word :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: پانزدهمین کنگره دامپزشکی ایران

تعداد صفحات: 1

چکیده:

بیرون زدگی ضربه ای چشم ( پروپتوزیس ) ، یکی از موارد اورژانس جراحی چشم در حیوانات اهلی بشمار می رود که عمدتاً در سگهای نژاد پوزه کوتاه و کمتر در گربه ها دیده می شود . این عارضه عموماً در ضربات شدید به جمجمه رخ می دهد و معمولا با آسیب های شدید در سایر دستگاه های بدن همراه است . هدف از درمان جراحی , نخست حفظ کره چشم و دوم بازگردانیدن بینایی حیوان است . در دی ماه 1386 یک قلاده گربه نژاد مو کوتاه انگلیسی با سابقه ترومای نامشخص به کلینیک ارجاع شد . در معاینه بالینی حیوان مذکور به شدت دهیدراته و دارای دیسترس تنفسی ، خونریزی از بینی ، پارگی زبان ، بیرون زدگی چشم راست و عدم تعادل بود . در ارزیابی رادیوگرافی ، قفسه سینه نرمال بود ولی شکستگی فک پایین دیده می شد . پس از اصلاح وضعیت هیدراتاسیون بیمار با مایع درمانی و کنترل خونریزی بینی با ساکشن و تامپوناد مکرر ، دیسترس تنفسی نیز با اکسیژناسیون وتجویز داخل وریدی آمینوفیلین و متیل پردنیزولون سودیم سوکسینات کنترل شد . پس از آماده سازی بیمار تحت بیهوشی عمومی با ترکیب کتامین و دیازپام , ابتدا در حاشیه پلک پایین وبالا چهار بخیه تشکی افقی به شکلی قرار گرفت که پس از گره کرده بخیه ها کره بیرون زده چشم با فشار اندک به داخل حدقه باز گشت . اصلاح شکستگی فک پایین با استفاده از یک پین داخل استخوانی انجام شد . پارگی زبان پس از کنترل خونریزی با بخیه تک قابل جذب ترمیم شد . تجویز استروئید داخل وریدی تا یک روز پس از جراحی ادامه یافت . آنتی بیوتیک تراپی و درمانهای حمایتی تا پنج روز بعد از عمل انجام شد . پس از ده روز بخیه های چشم باز شدند . کراتیت و کنژکتیویت شدید چش م با تجویز موضعی آنتی بیوتیک و ضد التهاب به تدریج پس از ده روز کنترل شد . یک ماه پس از جراحی وضعیت عمومی حیوان نرمال و چشم راست بدون دید مشاهده شد . بر اساس مطالعات گذشته نگر شانس بازگشت بینایی پس ازترمیم جراحی عارضه بیرون زدگی چشم %25 ارزیابی شده است . هرچند عواملی مثل شدت و نوع ضربه ، مدت زمان وقوع حادثه تا زمان مداخله جراحی ، میزان مراقبت های انجام شده از سطح چشم بیرون زده در این مدت زمان و ; مقدار این شانس را بیشتر یا کمتر می کند .


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.